Sztafeta Floriana – Przekaż dobro

STRONA SZTAFETY

„Przekaż dobro” – apelują autorzy projektu ewangelizacyjnego pod nazwą Sztafeta Świętego Floriana z Poznania. Mają nadzieję, że dotrze ona do wielu miejsc świata. Jako pierwszy Kartę Floriana, która jest symbolem akcji, otrzymał papież Franciszek podczas audiencji na placu św. Piotra (na zdjęciu).

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Sztafeta Floriana to sposób na budzenie relacji dobroci i więzi między ludźmi. Każdy kto podejmuje sztafetę, zobowiązuje się poświęcić swój czas i zrobić coś dobrego dla drugiego. Symbolem sztafety jest karta, która przechodząc z rąk do rąk przy każdym dobrym czynie mobilizować będzie kolejną osobę do przekazywania dobroci.

 

Każdy, kto otrzyma kartę, może na stronie internetowej http://sztafetafloriana.pl/ opisać historię dobrego uczynku, którym został obdarowany. Sztafeta Świętego Floriana rozpoczyna się w 1 niedzielę Adwentu i ma nas zaprowadzić na spotkanie z papieżem w Krakowie – mieście św. Floriana – w 2016 roku.

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Sztafetę poparli kard. Stanisław Dziwisz i abp Stanisław Gądecki.
Św. Florian żył w IV wieku, był rzymskim żołnierzem, który bronił słabszych i prześladowanych chrześcijan oraz ratował ludzi z pożarów, poświęcając swój czas i ryzykując życie.


http://www.archpoznan.pl/content/view/3365/107/