10.12.2023 r. – II Niedziela Adwentu

 1. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 6.30. Nabożeństwo adwentowe dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.
 2. Spotkania dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
 • SP 23 w środę o godz. 16:30
 • inne szkoły w piątek o godz. 16:30
 1. Opłatki wigilijne i świece „Caritas” można nabywać w biurze parafialnym po Mszach św. niedzielnych oraz w ramach urzędowania biura.
 2. Zachęcamy do skorzystanie ze spowiedzi św. przed świętami Bożego Narodzenia: rano od 6.30-7.00 i od 7.30 – 8.00 i popołudniu od 17.30-18.00.
 3. Modlitwa za zmarłych – roczne wymienianki w piątek o godz. 18:00 Msza św. i po niej różaniec.
 4. Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę o godz. 8:00.
 5. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VIII we wtorek o godz. 19:00 w salce A.
 6. Spotkanie grupy liturgicznej w środę o godz. 19:00 w salce A.
 7. Spotkanie ministrantów seniorów w piątek godz. 19:00 w salce A.
 8. Duszpasterstwo dzieci w sobotę:
 • 10:00 zbiórka ministrantów
 • 11:00 – kredkami do nieba
 • 12:00 – próba scholi dziecięcej
 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne parafii i ogrzewanie kościoła.
 2. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje spotkanie wigilijne dla potrzebujących i samotnych. Tegoroczne spotkanie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jako parafia możemy się włączyć się w zorganizowanie Wigilii poprzez upieczenie dowolnego ciasta (bez kremu). Do 13.12. prosimy zgłaszać gotowość przygotowania wypieków w biurze parafialnym lub zakrystii. W piątek 22 grudnia ciasta należy przynieść do biura parafialnego.
 3. Dzisiaj obchodzony jest Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek przed kościołem. (przy ołtarzu św. Józefa)
 4. Przypominamy o zapisach na KOLĘDĘ. Chętnie odwiedzimy każdą rodzinę naszej parafii, która wcześniej wyrazi taką wolę spotkania. Najlepszym sposobem zapisów jest formularz online znajdujący się na naszej stronie parafialnej –  nsj.archpoznan.pl lub wypełnienie papierowego zgłoszenia dostępnego w kościele, biurze parafialnym lub na końcu informatora parafialnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 grudnia. 30 grudnia zostanie podany plan kolędy – w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz zostanie wysłany do państwa na podany adres mailowy. Nie będziemy już dzwonić do każdej osoby, która się zgłosi. Prosimy o zaniesienie informatorów i przekazanie informacji o kolędzie sąsiadom, osobom starszym – nie wychodzącym z domu.
 5. Organizujemy:
  • pielgrzymkę do Gruzji w terminie 24-31 sierpnia 2024 roku.
  • charytatywny Bal Karnawałowy w sobotę 9 lutego 2024 roku.

Bliższe informacje i zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do końca grudnia.

 1. W przyszłą niedziele w ramach przygotowania do peregrynacji relikwii bł. rodziny Ulmów, która będzie w naszym kościele 28 grudnia przedpołudniem, kazania wygłosi Ks. Jurand Żelisławski.
 2. Do nabycia: „Przewodnik Katolicki” i „Gość Niedzielny” oraz kalendarze ścienne Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 5 zł.