17.12.2023 r. III Niedziela Adwentu

 1. Roraty od poniedziałku do piątku o 6.30. Nabożeństwo adwentowe dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.
 2. Opłatki wigilijne i świece „Caritas” można nabywać w biurze parafialnym po Mszach św. niedzielnych oraz w ramach urzędowania biura.
 3. Zachęcamy do skorzystanie ze spowiedzi św. przed świętami Bożego Narodzenia:
 • Od poniedziałku do środy rano od 6.30-7.00 i od 7.30 – 8.00 i popołudniu od 17.30-18.00.
 • Od czwartku do soboty rano od 6:30 – 8:30 i popołudniu od 16:00-18:30.
 1. Wieczory dla zakochany – cykl katechez przygotowujących do zawarcia sakramentu małżeństwa w naszej parafii od 10 stycznia. Szczegółowe informacje także o zapisach na plakacie.
 2. Dzisiaj jeszcze można zgłaszać gotowość przygotowania wypieków na wigilie dla bezdomnych organizowaną przez Caritas. Ciasta należy przynieść do biura parafialnego 21 lub 22 grudnia.
 3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w czasie adwentu w konkretną pomoc ubogim, chorym, samotnym. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy w stronę Parafialnego Zespołu Caritas oraz do tych wszystkim, którzy wypełnili tytki charytatywne, złożyli ofiarę na ten cel. Wszystkim składamy wielkie – Bóg zapłać.
 4. Przypominamy o zapisach na KOLĘDĘ. Chętnie odwiedzimy każdą rodzinę naszej parafii, która wcześniej wyrazi taką wolę spotkania. Zapisy przez formularz online znajdujący się na naszej stronie parafialnej lub wypełnienie papierowego zgłoszenia dostępnego w kościele, biurze parafialnym lub na końcu informatora parafialnego. Zgłoszenia przyjmujemy do 27 grudnia. 30 grudnia zostanie podany plan kolędy – w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz zostanie wysłany do państwa na podany adres mailowy. Nie będziemy już dzwonić do każdej osoby, która się zgłosi. Prosimy o zaniesienie informatorów i przekazanie informacji o kolędzie sąsiadom, osobom starszym – nie wychodzącym z domu.
 5. Za tydzień 4 Niedziela Adwentu i jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko przed południem do godz. 13.00 włącznie. Pasterka w naszym kościele o godz. 24.00.
 6. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”.
 7. Do wieczności odeszli nasi parafianie: + Roman Szambelan lat 85 z ul. Dąbrowskiego; + Ludmira Szlachta lat 87 z ul. Dąbrowskiego; + Bogumiła Gorczyca lat 77 z ul. Norwida; + Natasza Borodynko-Filas lat 51 z ul. Kościelnej; + Barbara Kiejnich lat 85 z ul. Kadłubka;  Wieczny odpoczynek…..